قفقاز

اشتباه ارمنستان در دوری از ایران

ارمنستان با ایران هم مرز است. ما هم نژاد و هر دو ملت آریایی هستیم اما با تمام پیشینه تاریخی ایران و ارمنستان، با تمام توجه آیت الله خامنه ای به ارمنستان این کشور همواره سعی در حفظ فاصله خود از ایران برای جلب توجه غرب است .

نزدیک شدن به ایران برای ارمنستان امتیاز های بسیار زیادی داشت. نزدیک شدن به ایران برای ارمنستان زیانهایی هم داشت مانند دور شدن اتحادیه اروپا و آمریکا از ارمنستان و نزدیک شدن این قدرتها به آذربایجان اما دوستی ایران با ارمنستان کمترین امتیازی که داشت این بود که قره باغ هنوز دست ارمنستان بود.

ایران باید تلاش کوچک سلاح ضد هوایی موشک ارزان اما کارامد ۳۵۸ را که ضد پهپاد است تولید کرده و بصورت رایگان به متحدان یمنی و لبنانی خود داده است. یمن چندین پهپاد بسیار پیشرفته ارتش آمریکا را در چند مدت نزدیک سرنگون کرده.

حزب الله لبنان نیز چندین پهپاد مسلح اسرائیل را در چند مدت اخیر سرنگون کرده است و آنهم با همین موشک ایرانی .

ما اگر جنگ ۲۰۲۰ را نگاه کنیم میبینیم ارمنستان توسط پهپاد متوسط آذربایجان بمباران شد و ارتشش شکست خورد. اگر ارمنستان به ایران نزدیک میشد و به سلاح های ایرانی دسترسی داشت امروز قره باغ و چهار روستایش را هنوز نگه داشته بود.

ایران با ساده ترین سلاح هایش پیشرفته ترین پهپاد۶ای آمریکا و اسرائیل که سازندگان بزرگ پهپاد هستند را به زانو درآورده است و نابودی چند پهپاد سبک و متوسط ترکیه ای سخت نیست .

اما برادران آریایی ما در ارمنستان راه کج غرب را انتخاب کردند.

حتی برخی میگویند کردها به سلاح های ایرانی مجهز شده و پهپادهای ترکیه را سرنگون میکنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *