نظامی

چرا روسیه پیشنهاد صلح داده است ؟

چندی است روسیه برای پایان جنگ اوکراین پیشنهاد صلح داده است. جنگی که خود آغاز گر آن بوده است, اما چه دلیلی برای روسیه وجود دارد که بدون رسیدن به اهداف اولیه خود مانند غیر نظامی کردن اوکراین حالا با تنها اشغال بخشی از خاک اوکراین پیشنهاد صلح دهد ؟

روند جنگ. بله روند کلی جنگ به سران روسیه و فرماندهان ارتش روسیه ثابت کرده است آینده روشنی برای پایان جنگ در میدان نبرد وجود ندارد.

نیروی زرهی روسیه درحال از میان رفتن است. تا اینجای کار بیش از 3000 تانک جنگی را از دست داده و مدت بسیاری است تلفات زرهی روزانه روسیه از تولیدات زرهی صنایع آن بیشتر است. تا اینجای کار روسیه با بکارگیری و تعمیر تانکهای بازنشسته ساخته شده در دوران شوروی مانند تانکهای تی62 و t80 سعی در جبران تلفات زرهی خود داشت اما حالا حتی با تعمیر تانکهای منسوخ t55 و روانه آن به میدان جنگ هم تلفات زرهی روسیه به زور جبران میشود و ااین در حالی است که منابع تانک های ذخیره روسیه روبعه پایان است و پس از روانه کردن آخرین تانک ذخیره دیگر روسیه تنها متکی به تانک های نو آن است که باتوجه به کمتر بودن تولید در برابر تلفات زرهی پس میتوان گفت روسیه کم بود شدید تانک خواهد داشت. اگر روسیه تانکهایش تمام شود که روند جنگ آن را نشان میدهد روسیه در بخش پیاده نظام تلفات سختری خواهد داد . پس مجبور است از کشور های دیگر تانک بخرد اما با وجود تحریم ها کمتر کشوری حاضر به فروش تانک به روسیه میشود .

از سوی دیگر پندافند زمین پایه روسیه در ارتفاع های گوناگون مانند سامانه های اس 300 و اس 400 با حملات موشک های بالیستیک تاکتیکی اوکراین آسیب پذیری خود را نشان داده اند و تعدادی از آنها نابود شده در حالی که جبران این تلفات بسیار سخت است .

حملات پهپادی اوکراین هم دیگر امان روسیه را بریده است و تا کنون روسیه نتوانسته حملات پهپادی اوکراین را بصورت موثر دفع کند . پس ارتش روسیه و سران روسیه میتیتوانند قانع شده باشند که دیگر قرار نیست در میدان جنگ شرایط بهتر شود . لاجرم باید پیشنهاد صلح داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *